Bibiotic - Подържане на кожата с постбиотик

Bibiotic - Подържане на кожата с постбиотик

Научни изследвания от цял свят доказват съществуването на връзката между чревната микробиота и здравето на кожата. Разнообразието от бактерии, вируси, гъби и други микроорганизми, намиращи се в чревния тракт, има огромна роля в много аспекти от цялостното здравословно състояние на човека, включително и върху здравето на кожата.

Взаимодействие на чревната микробиота с кожата.

Връзката „черва-кожа“ е концепция, която описва няколко механизма, чрез които чревната система взаимодейства с кожната. Микробиомът на червата съдържа трилиони бактерии, които играят решаваща роля в храносмилането, производството на някои витамини, имунния отговор и стреса. Нарушения в микробиома (дисбиоза) могат да доведат до възпаления, които да имат системни ефекти в тялото, включително върху кожата:

  • Храносмилането: чрез храненето, клетките на кожата получават важни хранителни вещества. Ако червата не функционират правилно, абсорбцията на важни хранителни вещества за здравето на кожата, като витамини, аминокиселини, микроелементи и пр. може да бъде нарушена и да доведе до сухота и пилинг, обриви и възпаления, нарушаване на пигментацията, повишена чувствителност и т.н.
  • Проникването чрез чревната бариера: ако епителната бариера е компрометирана (често се нарича “пропускливи черва”), токсини и патогенни микроорганизми могат да преминат в кръвообращението и да предизвикат възпалителни реакции в други части на тялото, включително кожата, като акне, псориазис, екзема, розацея, уртикария и различни неспецифични дерматити и възпалителни състояния на кожата.
  • Имунният отговор: червата са централна точка в имунната система. Алергии, които причиняват възпаления в червата, могат да причинят възпалителни реакции на кожата, като например обриви, уртикария, екзема и пр.
  • Стресовият отговор: стресът може да причини възпаление в червата, като по този начин повлияе на кожата. И двете системи са свързани с невроендокринната система, която отговаря на стрес. Реакцията върху кожата може да бъде сухота и дехидратация, повишена чувствителност към раздразнения и инфекции, намалено кръвообращение и доставяне на хранителни вещества към кожата и др.

Това взаимодействие между червата и кожата, подчертава значението на доброто чревно здраве за поддържането на кожата в добро състояние

Постбиотикът „bibiotic” и чревното благосъстояние.

ПОСТБИОТИКЪТ „bibiotic” е нов, иновативен продукт, част от семейството на „биотиците“. ПОСТБИОТИКЪТ „bibiotic” е продукт, който съчетава всички преимущества на пробиотиците, пребиотиците и синбиотиците, но нито един от недостатъците им. Той не съдържат живи микроорганизми, а само произведените от тях метаболити, както и инактивираните клетки на тези микроорганизми, техни структурни компоненти и биоактивни вещества. Иначе казано, „bibiotic” ни дава наготово всички полезни вещества, които са необходими за бързото балансиране на чревната микробиота, като едновременно с това стимулира развитието на нашите собствени бактерии, което от своя страна гарантира продължителен ефект след приема.

ПОСТБИОТИКЪТ „bibiotic” е напълно натурален и естествено създаден от дейността на пробиотични бактерии препарат, отнасящ се към групата на „естествените“ постбиотици (съществуват и „синтетични“). Той е ефективно средство за възстановяване и поддържане на чревната микробиота, подобряване бариерната функция на чревния епител, регулиране на системните метаболитни реакции, модулиране на локалните и системни имунни отговори и системно взаимодействие с нервната система. Или накратко: ПОСТБИОТИКЪТ „bibiotic” е мощно средство за поддържане на чревното благосъстояние.

Постбиотикът „bibiotic” и благотворното му влияние върху кожата.

ПОСТБИОТИКЪТ „bibiotic” влияе на кожата по два начина:

  1. Влияейки ползотворно на чревното благосъстояние.
  2. Предоставяйки на организма метаболити, оказващи благотворно влияние върху кожата.

„Вibiotic”, влияейки ползотворно на чревното благосъстояние, ще:

  • подобри храносмилането, с което ще допринесе за ефективното разграждане на храната и абсорбцията на важни хранителни вещества, необходими за здравето на кожата, като витамини, минерали, антиоксиданти и пр.
  • подобри функциите на епителната бариера, предотвратявайки навлизането на токсини в кръвообращението и намалявайки предизвикването на възпалителни реакции по кожата;
  • модулира имунния отговор, което ще доведе до намаляване чувствителността към алергените и намаляване на възпаленията на кожата;
  • смекчи стресовите реакции на организма, намалявайки възможността за появата на свързаните с тях нежелани кожни проблеми.
„Вibiotic” ще предостави на организма редица метаболити, които оказват различни благотворни ефекти върху кожата, като:

  • Пептидогликани: компоненти от стените на бактериалните клетки, които активират клетъчни рецептори и сигнални пътища. Това води до синтез на различни молекули, важни за поддържането на еластична, здрава, хидратирана и млада кожа. Тези молекули включват:
    • Колаген: основен структурен протеин, който предоставя здравина и еластичност на кожата.
    • Еластин: протеин, помагащ на кожата да се възстановява след деформация.
    • Гликозаминогликани, включително хиалуронова киселина: задържат водата и подпомагат хидратацията.
    • Церамиди: липидни молекули, усилващи бариерната функция на кожата.
    • Фибронектин: гликопротеин, асистиращ в заздравяването на рани.
  • Протеогликани: съчетават протеини и гликозаминогликани, ключови за структурата на кожата и нейната хидратация.
  • Полизахариди: дълговерижни захари, компоненти на външната обвивка на микроорганизмите, които играят роля в имунната регулация и поддържането на кожната хидратация.
  • Телуропептиди: малки протеинови фрагменти, които стимулират производството на колаген, еластин и хиалуронова киселина.
  • Екзополизахариди (EPS): стимулират възстановителните процеси в кожата. EPS често действат като хидратанти, като привличат и задържат влага в епидермиса, което подпомага еластичността и здравината на кожата. Също така, те могат да стимулират клетките на кожата да интензифицират своята регенеративна активност и производството на важни хидратиращи фактори като хиалуроновата киселина и други гликозаминогликани.
  • Късоверижни мастни киселини (SCFA): ацетат, пропионат и бутират. Подобряват благополучието на клетките на кожата и допринасят за нейното хидратиране и противовъзпалителни реакции. Ацетатът спомога за регулирането на pH нивата и хидратацията на кожата. Пропионатът има противовъзпалителни свойства и участва в регулирането на производството на липиди в кожата, докато бутиратът е известен със своите защитни и възстановителни функции.
  • Други бактериални клетъчни фрагменти: частици от стените на бактериалните клетки, които модулират имунния отговор на кожата и спомагат за нейното възстановяване.
  • Витамин-подобни компоненти: витамин-подобни молекули, които функционират подобно на витамини, поддържайки благосъстоянието на кожата чрез антиоксидантна защита и подпомагане на клетъчния растеж.
  • Биоактивни пептиди: къси последователности от аминокиселини, които имат противовъзпалителни, антимикробни и антиоксидантни свойства, спомагащи за подобряване на кожното състояние и превенция на стареенето.

В заключение:

  • ПОСТБИОТИКЪТ „bibiotic” е иновативен препарат за възстановяване и поддържане на чревната екосистема. А състоянието на чревната екосистема е пряко свързано със състоянието на кожата. Поддържайки чревната екосистема на правилното ниво, „bibiotic” ще подпомогне и за поддържане благосъстоянието на кожата на необходимото ниво, предотвратявайки възникването на много нежелани кожни проблеми.
  • ПОСТБИОТИКЪТ „bibiotic” ще снабди организма с разнообразни метаболити, които оказват значимо влияние върху хидратирането, еластичността, здравината, стареенето и регенерацията на кожата, както и ще допринесе за благосъстоянието и като цяло.

Хубавата кожа е основната черта на красотата. Не я пренебрегвайте и се гри

Оценете сега!
[Общо: 1 Средно: 5]